Gloucestershire Northern Senior League
                                                      Reg Davis Memorial Cup Competition - Season 2011-12


The Gloucestershire Northern Senior League's domestic knock-out competition is played for the Reg Davis Memorial Cup.  Reg was a long standing servant of the League and the first season in which the current trophy was played for was 2004-05.  

The Cup Competition begins before the League's two Divisions get under way and reaches the Semi Final stage before the League proper starts. The Semi Finals are played in September and the Final during the first week of October.  Proceeds from the competition are donated, by the League, to a nominated charity.

Results for the Reg Davis Memorial Cup will be available on this web site but they will appear on the Division One and Division Two Results pages.  Results for games involving Division One clubs will be displayed on the Division One Results page and, similarly, results for matches in which a Division Two side takes part will be on the Division Two Results page.  These pages will be updated first but all the results will also appear here, once all games have been played.

This season's competition is as follows:

Round One: Wednesday, 10th August, 2011 - Kick-Off 6.30 pm

 1.  Frampton United  1  v 0 Wotton Rovers   Referee D Brown
 2.  Shortwood United Res  3  v Dursley Town   Referee D Cook
 3.  Tetbury Town  0  v Chalford   Referee S Shaw
 4.  Sharpness  1  v Stroud FC (Sharpness win 4-2 on pens)  Referee T Deakin
 5.  Leonard Stanley  0  v Brockworth Albion  Referee A Kennedy
 6.  Star FC  3  v Smiths Athletic   Referee M Malin
 7.  Stonehouse Town  2  v FC Barometrics  Referee G Evans
 8.  Harrow Hill  2  v Barnwood United  Referee M Chidley
 9.  Hardwicke  0  v Bourton Rovers   Referee P Kerrod
 10.  Winchcombe Town  0  v Cam Bulldogs   Referee C Burridge
 11.  Longford  1  v Cheltenham Civil Service  Referee M Pates
 12.  Soudley  2  v  Viney St. Swithins (Soudley win 3-2 on pens)  Referee D Griffin
 13.  Minsterworth  1  v Broadwell Amateurs 
(Minsterworth win 4-3 on pens)
 Referee P Middlecote
 14.  Abbeymead Rovers  3  v Bredon  Referee D Purser
 15.  Gala Wilton      4  v Moreton Rangers  Referee M Scarisbrick
 16.  Ramblers  4  v Lydbrook Athletic  Referee K Brain

Round Two:  Wednesday, 17th August, 2011 - Kick-Off 6.30 pm

 A.  Frampton  3  v Chalford     Referee P Cobby
 B.  Star FC  1  v Ramblers    Referee S Jaques
 C.  Gala Wilton  6  v Brockworth Albion  Referee E Baker
 D.  Stonehouse Town  3  v Bourton Rovers  Referee R Tyler
 E.  Barnwood  0  v Cam Bulldogs  Referee J Cox
 F.  Minsterworth  1  v Sharpness (Minsterworth win 3-1 on pens)  Referee M Lytheer
 G.  Soudley  0  v Shortwood United  Referee C Burridge
 H.  Abbeymead Rovers  2  v Cheltenham Civil Service
 Referee P Daly

Round Three:  Saturday, 20th August, 2011 - Kick-Off 3.00 pm

 1.  Frampton United  1  v Star   (Star FC win 5-4 on pens)       Referee T Gladwin
 2.  Shortwood  1  v Stonehouse   Referee A Rice
 3.  Cam Buldogs  3  v Gala Wilton            Referee S Arkwell   
 4.  Minsterworth  0  v Cheltenham Civil Service  Referee I Hamilton

Semi Finals:  Saturday, 10th September, 2011 - Kick-Off 2.30 pm
(to be played on the ground of the first named)

 A.  Gala Wilton  1  v Shortwood United Res  Referee R Meredith
 B.  Star  3  v Cheltenham Civil Service        Referee D Purser

Final: Wednesday, 28th September, 2011 - Kick-Off 7.30 pm (Tuffley Rovers)

    Gala Wilton   3  v Star   Referee P Middlecote













 


Getting British Business Online